Ako na letisku neminúť majland

Ako na letisku neminúť majland

„Kúpiš si na letisku – je to bezcolná zóna – všetko bude lacnejšie.“ O-M-Y-L. Na letisku všetko stojí 82475 € (jednoducho hrozne veľa) a keď toľko nemáš, zostaneš hladný, smädný a bez darčekov.

Na letisku nič nie je lacnejšie (možno iba parfémy a sem-tam cigarety) a všetko ostatné, je sakramentsky drahé. Hardcore bol, keď som na berlínskom letisku nevedela nájsť lacnejšiu balenú vodu ako 4,95 € – to si zo mňa niekto robil srandu, fakt. Odvtedy som si dala predsavzatie, že na letisku začnem míňať vtedy, keď na mňa na dráhe bude čakať moje súkromné lietadlo.

Jedlo za 8 € na letisku Schönefeld, Berlín 

IMG_20170328_131824

Tipy ako ušetriť:

  • Vždy maj pri sebe prázdnu fľašu – tú ti z príručnej batožiny nevyhodia (musí byť prázdna!) a pohodlne si do nej napustíš čistú vodu na vécku. Umývadlá na niektorých letiskách však púšťajú iba teplú vodu – bod pre nich.
  • Urob si desiatu – hocijaký snack, ktorý si kúpiš mimo letiska je lacnejší (a rovnako dobrý) ako ten, čo si kúpiš na letisku. Ja odporúčam si spraviť desiatu – dostala som sa už s žemľou s voľským okom, muffinmi či klasickým syrovým toastom. S desiatou je to však risk – môžu vyhodiť, nemusia. Pokiaľ v tom lepeňáku nemáte plesnivý syr alebo podozrivo vyzerajúcu klobásu, nemal by byť problém. Vyhnite sa však všetkému, čo sa dá natrieť na chlieb – to je už brané ako tekutina a musí byť zabalené v 100 ml fľaštičke a v priehľadnom vrecku a tie makové keksy, čo mama napiekla, tiež nechajte doma.
  • Čokolády, cukríky, magnetky a iné suveníry pre kamošov či kolegov radšej kúp vo veľkom supermarkete niekde v meste alebo na trhu. Alebo im jednoducho nekúp nič a povedz, že si na nich myslel a svoju lásku nemusíš dokazovať hmotnými darmi. 🙂

IMG_20170407_045953

Čo na letisku kúpiť:

  • Na londýnskych letiskách majú super akcie na Cadbury čokolády a iné cukrovinky – 3 veľké čokolády za 10 libier a pod. Lacnú Cadbury čokoládu však splašíš aj v obchodoch Poundland – ide iba o to, či sa ti ju chce so sebou vláčiť.
  • Meal deal – sendvič, chipsy a voda – cca 4-5 libier tiež na londýnskych letiskách. Nič iné sa ti tam veľmi neoplatí.
  • Ak ti zostali peniaze (iné ako eurá) tiež ich tam môžeš oplieskať – ale ja radím, peniaze sa vždy zídu na ďalší výlet (len pozor, aby neprestali platiť – ako 5 librové bankovky, že Mária)

IMG_20170408_131728

Čo si neodpustím:

Na Letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave mám svoj malý rituál – vždy si pred letom dám môj obľúbený čaj s mliekom (cca 2,97 €) – doma by som ho mala za 28 centov, ale tak idem na výlet, rozšoupnu se :D. Ak letím domov, niekedy si ho objednám na palube lietadla – je hnusný, lebo hore v oblakoch nikdy nemajú 100 % vriacu vodu. A Pringles chipsy sú moja slabôstka – tie hnusné nie sú. Nikdy.

Čaj s mliekom a Pringles chipsy na palube Ryanair – 5,50 €

IMG_20170409_202712

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *